Logo bs.boatexistence.com

Da li sekretarijat još uvijek ima evidenciju?

Sadržaj:

Sekretarijat je platio $2,20 za pobjedu i njegov 2:24 ostaje svjetski rekord za 1 1/2 milje na zemljanoj stazi, i još uvijek je dvije pune sekunde bolji od narednih izazivača do njegovog rekorda u Belmont Stakesu. 2 3/5 sekunde za koje je oborio Gallant Man-ov 16-godišnji rekord staze bio je ekvivalent od 13 dužina.

Da li je neki rekord sekretarijata oboren?

Sekretarijat je nastavio da osvoji Belmont na spektakularan način, oborio i taj rekord. Uz dva zvanična rekorda trka od tri, vlasnica Sekretarijata, Penny Chenery, odlučila je da službeno zatraži reviziju vremena Preaknessa od strane Komisije za trke Marylanda 18. juna.

Koliko vrijedi sperma sekretarijata?

Zašto je sperma čistokrvnih konja najskuplja tečnost na svetu. U zavisnosti od pastuha, konjsko sperma je jedna od najskupljih tečnosti na planeti. Galon sperme Velike zvezde sa zlatnom medaljom vredi 4,7 miliona dolara Bogati investitori su spremni da plate visoke cene za spermu dokazanog pobednika.

Da li su koristili pravi snimak u Sekretarijatu?

Scene trka u ovom filmu su sve rekreacije osim jedne: the Preakness, koja se može vidjeti na starom televizoru u brlogu porodice Tweedy. To je istorijski snimak stvarne trke.

Koji je bio nadimak Sekretarijata?

Godine 1973., vjerovatno najveći trkački konj svih vremena, Secretariat, pobijedio je na Derbiju u Kentuckyju. Prozvan “Big Red”, zbog svoje crvenkasto braon boje, Sekretarijat je oborio nekoliko rekorda u svojoj 16-mjesečnoj trkačkoj karijeri.