Logo bs.boatexistence.com

Da li se liverpul kvalifikuje za ligu šampiona?

Sadržaj:

Liverpool i Chelsea sigurne kvalifikacije za Ligu šampiona, Leicester propušta. Liverpool i Chelsea osigurali su plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone na račun Leicester Cityja, dramatičnog posljednjeg dana sezone Premijer lige.

Ko će se kvalifikovati za Ligu šampiona 2021?

Ko se kvalifikovao za Ligu šampiona 2021/22? najbolja tima u Engleskoj, Španiji, Italiji i Njemačkoj automatski stižu do grupne faze Lige prvaka. To je zato što su te četiri nacije najviše rangirane u UEFA-inom klupskom koeficijentu.

Da li se 5. kvalifikuje za Ligu šampiona?

Međutim, to također znači da ako završe među prva četiri, ili ako šampioni izaberu City podignu trofej, tim koji završi peti ćeimati pravo na mjesto u konkurenciji.

Možete li završiti 5. i kvalificirati se za Ligu prvaka?

Ako klub iz Premijer lige osvoji UEFA Ligu šampiona, automatski će se kvalifikovati za grupnu fazu takmičenja sledeće sezone, bez obzira na završnu poziciju u ligi. … Najviše pet timova Premijer lige ispunjava uslove za kvalifikacije za UEFA Ligu šampiona.

Da li 5. mjesto dobija Ligu prvaka ako 4. osvoji Ligu prvaka?

Pobjednik(i) UCL-a i UEL-a se automatski kvalifikuju za UCL sljedeće sezone. Ako tim takođe završi u prva 4 u Premijer ligi, mesto se ne može preneti na tim koji je 5. mesto.